Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > AtikIM > Üretim Sonu Kayıtları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Üretim Sonu Kaydı Belgesi Oluşturma
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Üretim Sonu Kaydı Belgesi Oluşturma

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
mehmet.gergin Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 14 Şubat 2017
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 374
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmet.gergin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Üretim Sonu Kaydı Belgesi Oluşturma
    Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2017 Saat 11:30
Üretim Sonu Belge Oluşturma ;Doküman kaydımızın önceki maddelerinde, işletmenin imalatını gerçekleştirebilmek için üretime konu ürün için reçete tanımlama ve iş emri oluşturma süreçlerini tamamlamıştık.
Bu safhada üretimin sonuçlanması yani önceki maddelerin sonuca dönüşmesi konusunu işleyeceğiz. Üretim Sonu Kayıtları, Üretim Sonu Kayıtları ve Seçenekli Üretim Sonu kayıtları olmak üzere iki farklı yöntemle uygulanabilir. Biz bu madde de Üretim Sonu kayıtlarının nasıl yapılacağını göreceğiz.
 
 
AtikİM’de Üretim Sonu Kayıtları Yolu ;
 
Operasyon >> Ürün Ağacı Üretim Sonu Kayıtları >> Üretim Sonu Kayıtları sekmesinden erişilir.
 
Üretim Sonu Kayıtları ekranında ;
 
 
Belge No                 : Yazılımın diğer tüm belgelerinde de uygulandığı üzere, sistemin her bir belgesinde otomatik olarak oluşturulan bir belge numarası oluşur. Bu belge numarası değiştirilemez, silinemez. İlgili belgeye ait tüm süreçlerin takibi bu belge numarası üzerinden yürütülür.
 
Tarih                       : Üretim kaydının yapılacağı tarih bilgisinin sisteme girileceği alandır. Form açıldığında sistem tarihi otomatik olarak doldurulur. Kullanıcı farklı bir tarih girmek ister ise bu tarih değiştirilebilir.
 
Üretim Maliyet Yön. : Üretim kaydının maliyet yöntemi sistem kurgulanırken parametrik olarak belirlenir. Belirlenen bu yöntem otomatik olarak bu alanda izlenir. Üretim kaydı belirlenen bu yönteme uygun olarak maliyetlendirilir. Maliyetlendirme yöntemi parametrik olarak değiştirilebilir fakat bu öncesi kayıtlara yansımaz.
 
Proje Kodu              : Proje yönetimini kullanan işletmelerde doldurulması gereken bir alandır. Üretim kaydı girilen proje kodu kırılımına göre oluşmaktadır.
 
Plasiyer Kodu         : Plasiyer uygulamasını kullanan işletmelerde doldurulması gereken bir alandır. Üretim kaydı girilen Plasiyer Kodu  kırılımına göre oluşmaktadır.
 
  
Kontrol Kodu          : Kontrol Kodu  uygulamasını kullanan işletmelerde doldurulması gereken bir alandır. Üretim kaydı girilen Kontrol Kodu  kırılımına göre oluşmaktadır.
 
Açıklama                : Oluşturulan Üretim Sonu Kayıtları belgesine ait bir açıklama girilmesi gerekiyor ise bu alan kullanılmaktadır.
 
 
                               Yukarıda açıklanan alan bilgileri ile üretim kaydı için belge tanımlaması yapıldı. Bu safhadan sonra ilgili üretim kaydını oluşturacak kalem bilgilerinin belirlenmesi gerekmektedir.


a
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle