Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > AtikER - Sistem Entegratörü > İş Akış Yönetimim
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Süreç Yönetim Sistemi ( İş Akış Süreci)
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Süreç Yönetim Sistemi ( İş Akış Süreci)

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
mehmet.gergin Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 14 Şubat 2017
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 374
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmet.gergin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Süreç Yönetim Sistemi ( İş Akış Süreci)
    Gönderim Zamanı: 03 Mart 2017 Saat 09:40
Süreç Yönetimleri işletmelerin ihtiyaç duydukları önemli konulardandır. İşletmeler birimler ve kullanıcılar nezdinde işletme prosesler gereği iş akışı uygulamak istediklerinde AtikSE bu noktada devreye girer ve tanımlanan süreçlerin belirlenen akış içerisinde uygulanması sağlar.

Belge tipi bazında, kullanıcı bazlı olarak hangi operasyonun hangi akış sırası ile kontrol edilmesi gerektiği Atikse Süreç Yönetimi Modülü ile tanımlanır ve operasyonların bu sürece göre yönetilmesi sağlanır.

Süreç Yönetimi Formuna ;

Operasyon >> İş Akış Yönetimi >> Süreç Yönetim Tanımları menü yolu ile ulaşılır. Burada yapılması gereken ilk adım Süreç Bilgilerinin tanımlanması ikinci adım ise Adımlar sekmesinden süreç adımlarının belirlenmesidir. 

İşletmeler belge tiplerine göre Süreç Yönetimi yapabilirler. Sadece bir belge türüne veya belirlenenlere göre bu uygulama yürütülebilir.Süreç Bilgilerinin tanımlanması sonrası, süreci belirlenen alan seçimi yapılarak (çift tık) yan sekmede adımlar formuna geçiş yapılarak sürecin adımları belirlenir ve kayıt edilir.
Adımlar formunda ;  Adım kodları ( kaç adım uygulanacak ise ) ve bu adımlarda hangi durumda hangi kullanıcıya o belgede işlem yetkisi verilecekse bunlar belirlenir. Onaylanması durumunda hangi kullanıcıya belge yönlendirilir, red durumunda hangi durum gerçekleşir tanımları buradan yapılmalıdır.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle