Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Süreç Yönetim Sistemi ( İş Akış Süreci)

Nereden Yazdırıldığı: Atiker Yazılım | Forum
Kategori: AtikER - Sistem Entegratörü
Forum Adı: İş Akış Yönetimim
Forum Tanımlaması: Modüler bazda İş Akış Uygulaması, İş Akış Onay Tanımlamaları
URL: http://www.atikeryazilim.com.tr/forum_posts.asp?TID=79
Tarih: 29 Ekim 2020 Saat 18:59
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 11.04 - http://www.webwizforums.com


Konu: Süreç Yönetim Sistemi ( İş Akış Süreci)
Mesajı Yazan: mehmet.gergin
Konu: Süreç Yönetim Sistemi ( İş Akış Süreci)
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2017 Saat 09:40
Süreç Yönetimleri işletmelerin ihtiyaç duydukları önemli konulardandır. İşletmeler birimler ve kullanıcılar nezdinde işletme prosesler gereği iş akışı uygulamak istediklerinde AtikSE bu noktada devreye girer ve tanımlanan süreçlerin belirlenen akış içerisinde uygulanması sağlar.

Belge tipi bazında, kullanıcı bazlı olarak hangi operasyonun hangi akış sırası ile kontrol edilmesi gerektiği Atikse Süreç Yönetimi Modülü ile tanımlanır ve operasyonların bu sürece göre yönetilmesi sağlanır.

Süreç Yönetimi Formuna ;

Operasyon >> İş Akış Yönetimi >> Süreç Yönetim Tanımları menü yolu ile ulaşılır. Burada yapılması gereken ilk adım Süreç Bilgilerinin tanımlanması ikinci adım ise Adımlar sekmesinden süreç adımlarının belirlenmesidir. 

İşletmeler belge tiplerine göre Süreç Yönetimi yapabilirler. Sadece bir belge türüne veya belirlenenlere göre bu uygulama yürütülebilir.Süreç Bilgilerinin tanımlanması sonrası, süreci belirlenen alan seçimi yapılarak (çift tık) yan sekmede adımlar formuna geçiş yapılarak sürecin adımları belirlenir ve kayıt edilir.
Adımlar formunda ;  Adım kodları ( kaç adım uygulanacak ise ) ve bu adımlarda hangi durumda hangi kullanıcıya o belgede işlem yetkisi verilecekse bunlar belirlenir. Onaylanması durumunda hangi kullanıcıya belge yönlendirilir, red durumunda hangi durum gerçekleşir tanımları buradan yapılmalıdır.
Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat