Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Özel Uygulamalar > Özel Rapor Hazırlama
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Özel Rapor Hazırlama
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Özel Rapor Hazırlama

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
dogukan.ince Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 14 Şubat 2017
Konum: Türkiye
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 163
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dogukan.ince Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Özel Rapor Hazırlama
    Gönderim Zamanı: 07 Mart 2017 Saat 17:10
Bazı işletmelerde standart raporlar haricinde, farklı raporlama ihtiyaçları oluşabilir. Bu durum da AtikSE Özel  Rapor devreye girerek konuyu çözmemize yardımcı olur.


Kullanıcı Özel Rapor Dizayn girişi yapıldıktan sonra bizi aşağıdaki ekran karşılar.Ekranda daha önceden hazırlanmış raporlar listelenir ve istenildiği takdirde önceden hazırlanmış özel raporlar üzerinde de düzenlemeler yapılabilir.
"Yeni" butonuna tıklanarak ilk raporumuza başlıyoruz.Rapora konu olacak kaynak ve rapor görüntüleme şeklini seçebileceğimiz ekran karşımıza çıkar. Burada Kaynak Tipi mevcut sistemde var olan bir tablo veya view, kendi hazırlayacağımız bir sorgu cümlesi veya hazırlanmış bir prosedür olabilir.
Raporumuzu grid formatta, pivot yapıda, grafiksel görünütleyerek çalıştırabiliriz.


Kaynak nesne (tablo,view,sorgu cümlesi,prosedür) seçimi yapılarak işleme devam edilir.


Raporumuzda filtreleme yapabileceğimiz sahalar listelenir. Burada istenilen alanlar seçilerek filtrelemeye konu edilebilir.Bazı filtreleme alanlarında rehber sahalar kullanıcının işlemlerini kolaylaştıracaktır. Bu işlem için istenilen filtreye rehber oluşturulabilir ve rehberden hangi sahanın döneceği belirlenir.Özel raporumuzu tamamlamadan önce son kontrol ekranı karşımıza gelecektir. Bu ekranda hazırlanmış rapor, filtreleri ve fonksiyonel testleri yapılarak tamamlanır.
AtikSE kapatılıp açıldıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi hazırlamış olduğumuz rapor gelecektir.
(Kontroller > Raporlar)

Unutulmaması gereken konu ise, hazırlanan özel raporlar yetkiye tabidir. Yetkisi olmayan kullanıcılar özel rapora ulaşamayacaktır.


Düzenleyen dogukan.ince - 14 Mart 2017 Saat 14:16
Doğukan İNCE
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle