Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > AtikER - Sistem Entegratörü > Stok Yönetimi > Stok Kartı Oluşturma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Stok Tip Kaydı Oluşturma
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Stok Tip Kaydı Oluşturma

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
mehmet.gergin Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 14 Şubat 2017
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 374
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmet.gergin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Stok Tip Kaydı Oluşturma
    Gönderim Zamanı: 30 Mart 2017 Saat 11:19
Stok Kartlarında, stokları gruplamak kendi içerisinde çok önemli olmakla birlikte özellikle imalat süreçlerinde Tip kayıtlarının oluşturulması önemli bir konudur.

Her bir stok için belirlenen Tip kayıtlarının yapılması zorunluluktur. 
Operasyon >> Stok Yönetimi >> Stok Tip Tanımları menü yolu ile bu tanımlamalar yapılır. Tanımlanan tip tanımları stok kartlarında Stok Tipi alanından seçilir.
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, Hizmet stoklarında yani stok kartına işlem yapıldığında muhasebe hesabı kullanıcı tarafından seçilerek istenilen hesaba kayıt oluşturulması isteniyor ise bu stok kartlarında Stok Tipinin mutlaka " Z " olarak tanımlanması gerekir.

" Z " Stok Tipli stoklar belge içerisinde kullanıldığında muhasebe hesap seçimi aktif olacak ve kullanıcının bu kalemi istediği muhasebe hesabına atmasına imkan sağlayacaktır. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle