Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > AtikIK > Şirket ve İşyeri Tanımları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Şirket ve İşyeri Tanımları
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Şirket ve İşyeri Tanımları

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
dogukan.ince Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 14 Şubat 2017
Konum: Türkiye
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 163
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dogukan.ince Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Şirket ve İşyeri Tanımları
    Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2017 Saat 11:27


Şirket/İşyeri tanımlarının öncelikli olarak yapılması gerekmektedir. Nedeni ise puantaj tip tanımları şirket işyerine özel olarak tanımlanır. Ayrıca personel tanımında, personelin işe alım işleminin yapılabilmesi için şirket ve iş yerlerinin, buna bağlı olarak puantaj hesaplama kodunun tanımlı olması gerekmektedir.

Diğer taraftan şirket tanımlarında, AtikSE şirket veritabanı seçilerek muhasebe aktarım uygulamarı için başlangıç olacaktır.

Şirket/İşyeri tanımı yapıldığında program tarafından otomatik olarak GUNLUK ve SAATLIK puantaj hesaplama kodları oluşur. Kullanıma göre bu puantaj hesaplama kodları arttırılabilir veya düzenlenebilir.   
Şirket ve işyeri tanım ekranında ayrıca şirket ortakları tanımı da yapılır. Bu tanım aynı işverene ait işyerleri arasında transfer olan personellerin AGİ tutarı hesaplanırken AGİ’nin parçalanmasını sağlar. Dikkat edilmesi gereken tanımlanan şirket ortağının personel kartında TC kimlik numarasının tanımlı olmasıdır. Çünkü aynı işveren kontrolünü yaparken şirket ortağına açılan personel kartında TC Kimlik numarası kontrol edilmektedir. 
Düzenleyen dogukan.ince - 03 Kasım 2017 Saat 16:53
Doğukan İNCE
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle