Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Bilgi Bankası > PrAtikPOS Bilgi Bankası
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Menü ve Alternatif Ürün Desteği
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Menü ve Alternatif Ürün Desteği

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
mervenur.demic Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 262
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mervenur.demic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Menü ve Alternatif Ürün Desteği
    Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2018 Saat 09:07

Menü ve Alternatif Ürün Desteği ;

Bulunduğu program: 20- PrAtikPOS

Menü : Diğer İşlemler/ Parametreler/ Restoran/ Menü Uygulaması Var  Mı? (RESIM-1)

Menü : Diğer İşlemler / Parametreler/Restoran/Menüye Bağlı Ürün Alternatiflerini Ürün Ekleyince Göster?  (RESIM-1)

Uygulama Tanımı ;

Gerekli parametreleri Restoran sekmesini altında açıyoruz. (RESIM-1)

Sonrasında Masalar ekranında sağ alt tarafında bulunan Menü oluştur butonuna tıklıyoruz ve Menü ismini arama butonundan hazırlanmış olan stoğu seçiyoruz. (RESIM-2)

Menü stoğumu köfte olarak seçtim ve sol tarafta bulunan stok bul ekle butonundan

köfte menüsüne ait hangi stokların geleceğini belirlemeliyiz . (RESIM-3)

4 adet ürünümü seçtim . Aralarından kola ürünüme Alternatif mi ?  olan alanı tıkladım, artık kolamız bir alternatif üründür. Üzerine geldiğimde aşağıda farklı bir alan açılacak o alanı ise

ayran olarak belirledim ve menü oluşturmayı tamamladım.(RESIM-4)

Satış ekranında ise artık köfte menüyü seçtiğimiz anda bize kola mı ayran mı diye soracaktır.  (RESIM-5)

Böylelikle her seferinde farklı menü açma zahmetinden kurtulmuş olacaksınız.

RESIM-1

RESIM-2

RESIM-3

RESIM-4

RESIM-5

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle