Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Bilgi Bankası > PrAtikPOS Bilgi Bankası
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - AtikResto Kurulum / Bağlantı İşlem Adımları
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

AtikResto Kurulum / Bağlantı İşlem Adımları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
mervenur.demic Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 262
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mervenur.demic Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: AtikResto Kurulum / Bağlantı İşlem Adımları
    Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2018 Saat 11:52

İçerik : AtikResto nedir? İlk kurulum ve bağlantı işlemleri nasıl yapılır?

Tanım : AtikResto, Pratik Restoran uygulaması kullanan işletmelerin adisyon(sipariş) alabilecekleri, Pratik ile eş zamanlı çalışabilen, tabletler ve Android cihazlarda kullanılabilen bir mobil uygulamadır.

Nasıl Çalışır : SQL Serverın kurulu olduğu sunucu makinaya kablosuz bağlantı ile bağlanılarak çalışır. AtikResto’nun kullanıldığı işletmelere kablosuz bağlantıyı güçlendirmek için genellikle Access Point kullanılır.

İlk Kurulum :

Adım 1 : SQL Serverın kurulu olduğu cihazın IP bilgileri öğrenilir. Komut isteminden ipconfig komutu ile ilgili bilgilere ulaşılabilir.

Adım 2 : İlgili apk dosyası portaldan mobil cihaza indirilir. Apk dosyasının indirildiği klasöre gidilir. Çift tıklama ile apk dosyası açılır. Kur denilerek install işlemi yapılır. Uygulama menüden seçilerek açılır.

Adım 3 : Sunucu Ayarları yapılandırılır.

Sunucu IP = Adım 1’de öğrenilen Server IP’si yazılır.

Veritabanı Adı = Pratik’in kullanıldığı veritabanı ismi yazılır.

Sunucu Kullanıcı Adı = SQL Server’da login olunan kullanıcı adı yazılır. Örn :[sa]

Sunucu Kullanıcı Şifre = SQL Server’da login olunan şifre yazılır. Örn :[axoft]

Kaydet butonuna basılır.

Adım 3 : Kullanıcı girişi yapılır.

Kullanıcı Adı = Kullanıcı Adı yazılır. Örn :[AYZ]

Kullanıcı Şifre = Kullanıcı şifresi yazılır.

Giriş butonuna basılır.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle