Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > AtikIM > Üretim Sonu Kayıtları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Üretim Kaydı Oluşturma Üret Menüsü Kullanımı
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Üretim Kaydı Oluşturma Üret Menüsü Kullanımı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
mehmet.gergin Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 374
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmet.gergin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Üretim Kaydı Oluşturma Üret Menüsü Kullanımı
    Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2017 Saat 11:52
Üretim Kaydı Oluşturma Üret Menüsü Kullanımı

Üretim sonu kaydı oluşturabilmek için gerekli belge tanımları ve üretilecek ürüne ait mamül bilgilerini önceki maddelerde tamamlamıştık. Bu aşamada süreç aktif olarak üretim kaydının oluşturulmasıdır. Üret butonu burada mamül bilgileri seçili iken üretim kaydının oluşturulması için kullanılır.

AtikİM’de Üretim Sonu Kayıtları Yolu ;

Operasyon >> Ürün Ağacı Üretim Sonu Kayıtları >> Üretim Sonu Kayıtları sekmesinden erişilir.

Üretim Sonu Kayıtları ekranında ;

Yinele

Formun yinelenmesi işleminde kullanılır. Form yeni boş bir ekran olarak tekrar gelir.

Sil

Üretimi yapılan stoğa ait üretim kaydı belgesini silmede kullanılır.

Alt Reçeteler Çalışsın

Üretim kaydı oluşturulmadan bu seçeneğin aktif edilmesi çok önemlidir. Eğer ki üretime konu stok alt reçetelerden oluşuyor ise bu seçenek aktif ise ilgili reçeteye ait tüm alt reçeteler çalışır ve üretim kayıtları (Giriş ve Çıkış ) oluşur. Eğer ki bu seçenek aktif edilmez ise üst reçete alt reçete stoklarından kullanım yapar ama alt reçeteler stok da mevcut değil ise (- ) bakiyeye düşecektir.

Alt Reçeteler Stoktan Kullanılsın

Bu seçenek ise bu aşamada, alt reçete stokları yeterli ise doğrudan stoktan kullanacak, eksik ise eksik olan miktar kadar üretime konu edecektir.

Düzenleyen mehmet.gergin - 11 Mart 2017 Saat 09:39
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle