Atiker Yazılım | Forum Ana Sayfa
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > AtikER - Sistem Entegratörü > Cari Hesap Yönetimi > Cari Sözleşme Yönetimi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Cari Kartlara Özel Sözleşme Tanımlamak
  SSS SSS  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Atiker Yazılım Resmi Forum Sitesidir. Amacımız kullanıcılarımıza, iş ortaklarımıza, danışmanlara, yazılımcılara programlarımız hakkında destek ve bilgi vermektir. Detaylı bilgi ve destek için: 444 82 99

Cari Kartlara Özel Sözleşme Tanımlamak

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Topic Seçenekleri Topic Seçenekleri
mehmet.gergin Açılır Kutu İzle
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 14 Şubat 2017
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 374
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmet.gergin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Cari Kartlara Özel Sözleşme Tanımlamak
    Gönderim Zamanı: 14 Mart 2017 Saat 11:54
Firmanın müşteri veya tedarikçileri ile yapmış olduğu sözleşme içeriklerinin tanımlandığı ve oluşacak belgelerde bu sözleşme kapsamının değerlendirilmesi için uygulanan modüldür.

AtikSE de Sözleşme Modülü Lisansa tabidir. Sözleşme modülünün aktif olabilmesi için öncelikle 

Sistem >> Yönetici İşlemleri >> Genel Seçenekler menüsünden aktif edilmesi ve uygulanacak belgelerde de sözleşme uygulamasının parametrelerinin açık olması gerekmektedir. 
Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sonrası sözleşme seçeneklerinin belirlenmesi gerekir.Sonrasında sırası ile Vade Tanımları, Fiyat Listeleri ve Sözleşme Tanımlarının aşağıda örneklerde olduğu şekilde tanımlanması gerekecektir.Genel veya cariye özel tanımlanan sözleşmeler bir sonraki adımda ilgili cari hesaplara tanıtılmalıdır.

Bu işlemler gerçekleştiğinde ilgili belge türünde ve ilgili cari kartlara işlem yapıldığında sistem bu sözleşme koşullarını dikkate alarak işlem gerçekleştirecektir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu İzle